icon

InGame Group

Güçlerini birleştiren InGame Group ve DT Cloud, Türkiye'deki oyun sektörünü geleceğe taşıyor
  • CDN, Kubernetes, Hizmet olarak Güvenlik, Bulut altyapısı ve işlem gücü ile donatılmış DT Cloud'u kullanan Ingame, tüm müşterilere yüksek kaliteli oyun deneyimleri sunarken, altyapısını optimize etmeyi ve maliyetlerini düşürmeyi sağlıyor.
  • Sektör
    • Medya ve Eğlence
  • Personel Sayısı
    1.500 Personel
  • Kullanılan Ürün

Giriş

Oyun sektörünün parlayan yıldızı InGame, Zula adındaki popüler MMOFPS oyununun geliştiricisidir. 10 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve 100'den fazla çalışanı ile İstanbul ve Berlin'de ofisleri bulunan InGame, Zula'nın Türkiye'deki başarısını global pazara taşımayı hedefliyordu. 2016'nın sonlarında başlayan Zula'nın küresel genişlemesi, Brezilya, Avrupa, İran ve Latin Amerika gibi farklı pazarlarda lisans anlaşmaları sayesinde devam ediyor.

Rekabet

Global pazara açılma yolculuğunda Google Cloud ve Azure gibi bulut sağlayıcıları ile çalışan InGame, bu platformların yüksek maliyetleri ve ihtiyaç duyduğu ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik gibi konularda yetersiz kalıyordu.

Çözüm

Kapsamlı bir çözüm arayan InGame, Türkiye'nin lider bulut sağlayıcısı DT Cloud'a yöneldi. DT Cloud'un CDN, Kubernetes, Güvenlik Hizmetleri, Bulut Altyapısı ve Hesaplama Gücü gibi güçlü çözümlerinden faydalanarak InGame, önemli gelişmeler elde etti. DT Cloud ile Çözüm Genel Ağ Güvenilirliği ve Gecikme Süresinde Azalma: DT Cloud'un hiper ölçekli ve yerel altyapısı, InGame'in oyun sunucuları için yerel veri merkezlerini kullanmasını sağlayarak genel ağ güvenilirliğini artırdı ve gecikme süresini 3-20 ms'ye düşürdü. Bu sayede, oyuncular daha akıcı ve gecikmesiz bir oyun deneyimi yaşayabiliyor. Maliyet Optimizasyonu : DT Cloud'a geçiş ile InGame, Zula platformunun performansını optimize ederek ve otomatik ölçeklendirme özelliğinden yararlanarak maliyetleri düşürmeyi başardı. Zula, gün içinde daha az işlem gücüyle çalışarak ve talep arttıkça otomatik olarak kapasiteyi artırarak daha verimli bir şekilde çalışıyor. Performans Artışı: DT Cloud'un yüksek performanslı altyapısı, Zula platformunun genel performansında önemli bir artış sağladı. Böylece, oyuncular daha hızlı yükleme süreleri ve daha az kesinti ile daha keyifli bir oyun deneyimi yaşayabiliyor. Ölçeklenebilirlik: DT Cloud'un hiper ölçekli altyapısı ve Kubernetes uygulaması, InGame'in platformunu diğer bölgelere kolayca genişletmesine olanak tanıdı. Artık, InGame Zula'yı daha fazla oyuncuya sunabilir ve global bir oyun şirketi olma yolunda ilerleyebilir.

Sonuç

InGame'de DT Cloud Etkisi DT Cloud'un sağladığı hiper ölçekli altyapı ve yerel Kubernetes uygulaması sayesinde, InGame Group, Zula'nın performansını artırdı, maliyetleri optimize etti ve oyuncular için üstün bir deneyim sundu. Zula artık gün içinde daha az işlem gücüyle çalışıyor ve oyuncu sayısı arttıkça kapasiteyi otomatik olarak ayarlıyor. Bu talebe dayalı optimizasyon süreci, InGame Group'un ek yüklerden kurtulmasını sağlayarak, şirkete diğer bölgelere genişleme ve yenilikçi hizmetler geliştirme konusunda yeni fırsatlar sunuyor.
Aradığınızı bulamıyor musunuz? 
İletişime Geçin