Biz Kimiz

Biz Kimiz?

DT Cloud, merkezi Türkiye'de bulunan uluslararası bir dijital dönüşüm bulut bilişim şirketidir. Bulut Bilişim, Büyük Veri ve AI/ML, IoT, Blockchain gibi teknolojiler aracılığıyla dijital dönüşüme olanak tanırken farklı büyüklük ve sektörlerden hükümetlerin, kuruluşların ve şirketlerin yeniliklerden faydalanmasına ve büyümesine yardımcı oluyoruz.

Hikayemiz

DT Cloud bir hayalle başladı; teknolojinin gücüne inanan ve bu dünyada bir fark yaratma arzusuna sahip on sekiz yaşında bir bilgisayar mühendisliği öğrencisinin hayaliyle. 2006'da başladı bu hayal gün geçtikçe büyümeye devam etti. Denemeler ve başarısızlıklar, gelişim ve başarılar ile dolu uzun bir yolculuk oldu. Ama her zaman değişim arzusu baskın gelmiştir ve gerçek tutkular bulaşıcıdır. Meraklı zihinlere ve tutkulu kalplere sahip harika bir ekip yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve pek çok müşteriye değer katma serüvenimize dahil oldu.

On yıl içinde DT, bir yazılım geliştirme ve Ar-Ge hizmet sağlayıcısından 2G'den 5G'ye kadar binlerce taşıyıcı ağ altyapısı kurulumundan sorumlu bir telekomünikasyon şirketi haline geldi. Kazandığımız başarılara rağmen potansiyelimizin çok daha büyük olduğunu hissettik. 2018'de tüm deneyimlerimizi bir araya getirdik ve kurumsal düzeyde 5G'ye hazır, çok bölgeli bir bulut bilişim ve dijital dönüşüm şirketi oluşturduk.

Bugün DT, dijital dönüşümü ekonomik, hızlı ve güvenli hale getirmek için hiper ölçeklenebilir bulut hizmetleri ve yenilikçi çözümler geliştiriyor. DT Cloud, verileri taşımak, depolamak ve analiz etmek için daha uygun maliyetli, daha az riskli ve daha hızlı yollar sunarak hem fiziksel hem de dijital dünyalar için teknolojik bir fırsat olarak endüstrileri ve insanların yaşamlarını dönüştürüp, optimize eder ve verimliliğini artırır.

Hala aradığınızı bulamıyor musunuz? 
İletişime Geçin